Mutluluk ve Mutsuzluk..

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici
Mutluluk ve Mutsuzluk..

Evimi bir misafirlik sonrası temizlemek için Saatlerce uğraşıyorsam, birçok arkadaşım var demektir. Faturalarımı ödeyebiliyorsam, bir işim var demektir. Pantolonum biraz sıkıyorsa, aç kalmıyorum demektir. Gölgem beni izliyorsa, güneş ışığını görüyorum demektir. Otobüsten indiğim yerden işyerime yolu uzun buluyorsam, yürüyebiliyorum demektir. Hükümet hakkında eleştiri yapabiliyor ve bu eleştirileri başkalarından da duyuyorsam, konuşma özgürlüğümüz var demektir. Otobüs beklerken yanımdaki adam anahtarları ile oynuyor ve ben bu sesten rahatsız oluyorsam, duyuyorum demektir. Camları silmem, çatıyı onarmam gerekiyorsa bir evim var demektir. Doğal gaz faturam yüklü geliyorsa, ısınıyorum demektir.
Yığınla yıkanacak ve ütülenecek çamaşırlarım varsa, yığınla giyeceğim var demektir.
Çalar saatim sabahın köründe çalıyorsa, yaşıyorum demektir. Akşamları kendimi yorgun hissediyor ve bacaklarım ağrıyorsa, o gün üretici olmuşum demektir.
VE TÜM BUNLARIN FARKINA VARABİLİYORSAM MUTLUYUM DEMEKTİR...
ALINTI..

Evime geldiğimde dört duvarla sohbet ediyorsam mutsuzum demektir.
TV 'yi açıp ana haberleri izlerken hükümetin yolsuzluklarını kulak tıkıyorsam körüm demektir.
Karnım tokken komşumun aç kalmasına göz yumuyorsam duyarsızım demektir.
Otobüste yaşlı veya kadınlara yer vermiyorsam edepsizim demektir.
Vatan'ımı bölmeye kalkanlara bu vatanın bütünlüğünü anlatamıyorsam sağırım demektir..İslamiyeti tam yerine getiremiyorsam günahkarım demektir.Büyüklerimi sayıp ,küçüklerimi sevmiyorsam duygusuzum demektir.Her şeyde hep bana ,hep bana diyorsam egolarım var demektir.
VE BUNLARI YAŞIYORSAM MUTSUZUM DEMEKTİR.
Osman ONUKTAV
AVAR