Analiz

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici
ANALİZ
Daha öncede bu tarz birkaç kısa kısa yazılarla gerek uyarı gerekse ironi yaparak içimizdeki sessizliği haykırmaya çalıştık. Sosyal medyanın bir kolu olan faciya-bokta yapılan paylaşımların yüzde doksanı siyasi konular. Herkesin taraf tuttuğu bir siyasi parti var olmalı da, eyvallah… Siyasetin S sinden anlamadan sırf laf olsun torba ( sayfa) dolsun diye kendi fikrini yazma acizliği olduğu halde kopyala yapıştır yazı, resim, videolarla her gün günde 10-15 siyasi konu paylaşan kişilerin, bu topluma faydalı olacağını düşünmüyorum. "bakın ben siyaset biliyorum." demeye çalışarak arkadaşlarına hava atmaya çalışan tipler diye düşünüyorum. yani düşüncelerini açıklamanın da bir yolu , yordamı var..

Tuttuğu taraftarı olduğu siyasi partinin tüzüğünü bilmez, ülke yönetmeye kalkması yada yönetenlere eleştiri yapması tartışılır, takım tutar gibi parti tutup fikir üretmez tuttuğu taraftarı olduğu partinin yapmış olduğu iyi şeyleri ayyuka çıkarıp yaptığı hataları eleştirme, sorgulama cesaretini göstermez. Klavye siyaseti yaparak ülke kurtarır, bayrak sever, vatan sever gibi görünmeye çalışsa da ülkenin gidişatından bihaber… herkesin aynı fikirde olduğu bir yerde bir şeyler ters gidiyor demektir
Eskiden siyaset kahvehanelerde, kıraathanelerde, hatta berberde yapılırdı, şimdi kıraathanelerde kek tarifi, berberde saç tarifi yapılıyor face bu işi görüyor yalan yanlış haberlerle..

Liseli, üniversiteli gençlerin ders notlarını sorun içler acısı, ama face sayfasına bakın sanırsınız ki siyasi bilimleri okuyor!
Emek işçisi emekli kendini TBMM sinde emekli sanıyor saçını , sakalını siyasetle ağartmış!

İşçinin, memurun, ev hanımlarının ülkeye hizmetinden çok facede hizmet verdiği, sanatçının, eğitimcinin, esnafın durmadan siyaset yapması siyasetle uğraşan siyasilerden daha çok..

Siyaset yapanlara amele lazım.

Kim bu ameleler siyasi partilerin, liderlerin resimlerini, yalan yanlış sözlerini sayfalarına taşıyan yukarıda belirttiğim kişilerdir. Hatta Hakkın rahmetine kavuşmuş ahirette hesap veren verecek olan kişileri bile yattıkları yerde rahat bırakmayıp onların iyi kötü eleştirerek günden yaratmaya çalışanlardır.
İlim yok, bilim yok, sanat hak getire, karnı aç ağzı kokuyor facede istediğini dokuyor

Kısaca siyaset yapılmalı ama dozunu kaçırmadan, vatandaş siyasetçiler gibi siyaset yapmamalı.

Ürettiğini, tükettiğini, verdiğin hizmeti, körlenmiş ufukları açacak bir şeyler paylaşmanız dileklerimle

Osman Onuktav