’Sevgililer günü’’ saçmalığı

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici
’Sevgililer günü’’ saçmalığı
Bilmiyorum, hissediyorum benim gibi düşündüğünüzü.
Bu ‘’sevgililer günü’’ başlı başına bir saçmalıktan ibarettir.

Neymiş efendim; ’’ sevgililer gününde hediyeler alınır, sürprizler yapılır’’ … Allah aşkına zaten biliyoruz ki herkes bir birine hediye sürpriz yapma peşinde ... Anlamadığım konu yaptığın şeyin ne kadar anlamı kalıyor ki bu saçma günde yapınca anlam kazansın.

Benim şahsi görüşüm şu şekilde; sevgililer gününde sevdiğim kadına veya sevgilime hediye alacağıma hiç bir özel anlam taşımayan sıradan bir günde hediye almak hem bana hem ona daha cok mutluluk verir diye düşünüyorum….
Çok sevdiğim değer verdiğim kişiye hiç bir zaman sevgililer günü hediyesi almadım… almayı da düşünmüyorum, ZatenSevgililer günü en saçma gündür.

O gün birbirinden hediye bekleyen çiftler zaten bir sürprizin olacağını bilirler ki buda Sürprizin sürpriz olmasından çıkan bir olaydır …

Sevgililer günü tamamen ticari amaç taşıyan bir olgunun kişilerin beyinlerine yerleştirilmesi ve çok önemli bir günmüş gibi düşünülmesi saçmalığıdır.

Hediyeleşmek herhangi bir anda herhangi bir günde çok daha doğal ve güzel olur hem bunu bir görev gibi görmek de yeterince çirkin düşmektedir…
Genelleme yapma diyenler olacaktır tabi ki genelleme yapmıyorum fakat eminim içinden ‘’ of ya ne saçma bir adet ama alalım bir şeyler artık’’ diyip zoraki hediye alan erkek yada kızlar, bayanlar vardır..

Ülkemizde ve dünyada kadının karşılaştığı şiddet, taciz, tecavüz, gelenek haline gelmişken hangi sevgiden ‘’sevgililer günü’’ kutlaması yapılabilir ki!.....

Her üç kadından en az birinin kocası tarafından fiziksel şiddete uğradığını ve istatistiklere göre ülkemizde şiddet görenlerin oranının yüzde 97'ye ulaştığını bir çağdayız..

Erkekler ve bayanlar eşlerini, sevgililerini her gün birileriyle aldatırken ‘’sevgililer gününde mi affettirecek!..

Neyse sözün özü gereksiz bir gün. Tıpkı Anneler günü, babalar günü saçmalığı gibi, Ana hergün ana , baba her gün babamız olduğu gibi. Sevgili her gün sevgilidir. gerçek sevgilerde de sevgili hergün sevgilidir…

Senede bir gün değil!.

YAR/E
Sevgi’nin güzel sözü, kalp gözümü aralar
Firar eder duygular, sel olur yar/e akar

Ömür boyu sevenlere sevdiklerini üzmeyenlere selam olsun...

Osman Onuktav (Avar)