Türk olarak birlikte hareket etmeyi öğrenmeliyiz..

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici

Doğu Türkistan Müslüman Türk toprağıdır. Türk için hürriyet özgürlüğü, İbadet özgürlüğü yok edilmiş.. Hürriyeti, ibadeti için Çin’e karşı mücadele veren bu uğurda Şehid olan Türk kardeşlerimizin mekanları cennet ruhları şad olsun..

O şehitlerin soyundanım ben
Kanları olmuştu onlara ak kefen
Yüz parça olsun ölmezmiş zaten
Benim ana yurdum Türkistan’dır..

Doğu Türkistan’da yaşanan katliamları kınamak amacıyla Çin Büyükelçiliği önünde yapılan eylemde ki kavga içler acısı …

Çin’i protesto etmek için toplanan kalabalık da ki ülküdaşlarımızın attıkları sloganlar , kimse kusura bakmasın saçmalığın önde gideni.. Ülkücük dersi almayan ocak başkanları bu tarz etkinliklerde ne tür slogan atmayı öğrensinler…

Çin’i protesto ederken atılan slogan ‘’ ülkücü hareket engellenemez’’
Çin mi ülkücüleri engelliyor!… (Kahrolsun Çin. Doğu Türkistan’a hürriyet ) ,gibi sloganlar atacaklarına ‘’ ülkücü hareket engellenemez’’ sloganı ile Doğu Türkistan da ki kardeşlerimize destek verilmez..

Her zaman yazıyoruz, söylüyoruz Turan sevdası kuru kuruya olmaz.. Bu konuda eğitim şart, bilgi, şart, fikir şart… Koca Türk dünyası kurulsa yine aynı slogan atılacak. ‘’ ülkücü hareket engellenemez’’ Şu engellenen ülkücülüğü bir öğrenemedik... Bu slogan nerede atılmalı? Kimlere karşı söylenmeli, yeri ve zamanı nedir?..

Tekrar ediyorum Doğu Türkistan için yapılacak her türlü etkiliklerde katılımcı derneklerin, grupların bilinçli olması gerekiyor.. Çin’lilerin zulmüne karşı duran kardeşlerimizin yanlarında olmak istiyorsak, Ana vatanlarını savunurken , hürriyet isterlerken şehit olan Uygurlu kardeşlerimizi yad ederken atılacak olan sloganları iyi seçmek gerekiyor…
Doğu Türkistan’ın ne olduğunu bilmeyenler Vatan nedir onu da bilmezler…

İnanç dağı yerinden oynatır, Çin nedir ki!... Bu konuda inançlı olarak hareket etmeliyiz…

Doğu Türkistan için toplanan Ülkücülerin amaç ve gayeleri bellidir, niyetleri halistir… Lakin ülküdaşlarımız tasvip edilmeyen bir davranışta bulunmuşlardır.. Bu gün yaşanan olaylar için kendi şahsım adına , ülkücü duruşumla Doğu Türkistan Dayanışma derneğinden ülkücü olarak özür diliyorum…

Ora da toplananlar kimler; Türk oğlu öz Türkler nedir paylaşılmayan!.. Birlik olmak gerekirken nedir bu öfke, siyasi çekişmeler.. Ülkemiz bölünme eşiğine gelmiş, ‘’Türkler bir birlerine düşmüş’’mü dedirteceğiz!.. Türkçülük bu mu? Ülkücülük bu mu?!..

Yoksa; öteleştirerek bir adım yürüyemeyiz..

Selam ve Dua ile ..
Allah (cc) Türk’ü ve Türk yurtlarını korusun..