Sanalin dertleri

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici
SANALIN DERTLERİ

Bu yazı Facebook da bazı insanlar için yazılmıştır..

Bay, Bayan ayrımı yapmadan genel olarak yazıyorum..
Sanalda güven olmaz diye diye hep güvensiz bir ortam oluşturdular… Oysa benim çok güvendiğim dostum da oldu, arkadaşım da. Ve güvenimi sarsan çok kişide oldu, genelde tacizciler (bayanlar) oldu!

Bazı insanlar, olmak istedikleri kişilerin kılıklara bürünüp geliyor buralara kimse öz benliğini yansıtmıyor oynuyor, rol yapıyor, korkuyor birde gerçek yaşamda yapamadıklarını burada yapmak istiyorlar, biraz pembe bir yaklaşım olacak ama pembeleri hayatımızdan çıkaralı 45 yıl oldu yinede iyimserlik adına kendi yaşadıklarımı, ve rahatsızlıklarımı yazacağım..

Bu sanal ortama on bir yılımı verdim, sosyal ağ sitesi dedikleri Facebook yokken , sesli sohbet odaları vardı, 7- 8 yıl sanal alemde ülkücü yada kendini öyle tanımlayan odalarda bulundum. Bulunduğum obalarda bazen konuşmacı olarak bazen de dinleyici olarak katılımlarda bulundum. Sonra dayanamadım oda açtım ve ç ok acı bir gerçekle karşılaştım her zaman obada bulunan kendini ülkücü diye tanımlayan bir çok ülküdaşımın bu sanal alemde Reisçilik, Asenacılık oynadıklarına şahit oldum Reis- Asena rumuzları altında; çarpık ilişkilerle karşılaştım, şimdi bu çarpık ilişkiler FACE-BOOK’ta görüyorum ve rahatsız oluyorum..

Nedense, gerçek isimlerinin dışında; takma isimler alarak: Kurşad- Alpertunga- Asena-Börteçine-Türk- Osmanlı- Vatan- Atsız, vs, vs kısaca Tarihimizde isim yapmış değerli şahsiyetlerin isimlerinin ardına gizlenip, Türk İslam ülkücülüğü, Türk milliyetçiliği yaparken, aldıkları isimlerin hakkını vermeyip, kendi Nefs’lerinin peşine düşmektedirler!...

Gelelim asıl konuya kişisel olarak beni rahatsız eden konuya..

Bu ortamlarda bekar olduğum dönemlerde her insana yapılanlar bana da yapıldı, ilgi, alaka, platonik aşk besleyenler vs vs olanlarda oldu, asla(!) kimseye duygusal bir ortam yaşamak için ne ümit verdim, nede umut oldum, tanıyanlar bilirler AVAR olan rumuzumla ve bir İnsan olarak, Türk İslam ülkücüsü olarak ne yapmam gerekiyorsa onu yaptım ; bir şeylerin peşinde olanlara taviz vermedim, dün bekarken vermediğim tavizi bugün ve yarında vermeyeceğim.. Gecen on bir yılın içinde ; beş yıldır turkislamdevletleri.com sitesinde görev yapmaktayım, on beş binin üzerinde üyesi olan ülkücü forumda da duruşum, aynıdır… Türk İslam Ülküsü neyi gerektiriyorsa o olmalıdır..

Bu ortamda olmamın sebebi Ülküdaşlarla iletişim kurmak, dava ile ilgili bilgi edinmek vs vs , özel hayatımı bu ortamlara taşımadım, taşımayı da düşünmedim.. Her insanın yaşadığı özeli vardır bu özeli sanala taşımak tarzım değildir! Ve bu sanalda bir erkek olarak kendini bilmeyen bayanlar tarafından taciz edildim beni taciz eden bu insanlara kestirmeden yol verdim. Yol alıp gittiler…
Bu gün Evliyim evliliği kutsal sayan biri olarak eşime de saygılı ve sadakatlıyım, bu böyle biline…

Bana arkadaşlık teklifi yollayıp; bir, iki hafta sayfamda ,sizli,bizli yorumlarla yorum yazıp veya ‘’beğen’’ butonlarını tıklayıp üçüncü hafta içinde , senli, ben li sohbetleri(mesajlar) ardından , tacizleri gelen kişileri görünce Sanala güvensizlik duygularım ön plana çıkıyor…kendini bilmeyen birileri kendilerince ‘’sidik’’ yarışına girdiklerini görüyorum, Erkeklerin mecazen ‘’sidik’’ yarıştırdıklarını duyuyoruz da, bayanların ‘’ sidik ‘’ yarışını nasıl yaptıklarını da merak ediyorum… Edep yahu edep bu tarz yazılarla, yorumlarla hangi? Ahlak’tan bahsediyorsunuz? Bu tarz yazılar ,yorumlar yazıyor, ardından Mevlana , Atsız, G.Erdem, A.Türkeş, M.K. Atatürk, Serdengeçti, N.F.Kısakürek, Fatih, Alparslan vs, vs olmaya çalışıyor onlardan alıntı yazılar yazıyorsunuz? ‘’bu ne perhiz , bene lahana turşusu’’ Atalarımız böylemi yapıyordu? ‘’Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol ‘’ ! Mevlana..

Evli olan erkekler , bayanlara, ve yine evli olan bayanlar erkeklere askıntı oluyorsunuz? Yazıklar olsun(!)
Kişi kalbinde ne istiyorsa Allah(CC) onu ona nasip eder inanın olmuyorsa ya istemesini bilmiyor ya ne istediğinden emin değildir.

Evet velhasılıkelam (sözün kısası) Osman Onuktav namı diyar AVAR ile arkadaş olan bay özellikle bayanlar dikkatli olunuz(!) Dostça, arkadaşça varsanız , sadece sanal ortam değil, evim, kapım, yuvam, ekmeyim,suyum istiyorsanız taşıdığım can da sizindir, yeter ki dostluklar baki kalsın…, yok (!) art niyetliysen yol alır gidersin…

SANAL DERTLERİ
Dert ettik sayfamızda dostun hüzünlerini
Sanal değirmeninde öğüttük dertlerini

Osman Onuktav
(Avar)

12/10/2012