Tüküreyim

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici
TÜKÜREYİM

İnsan oğlu tiksindiğinde daha çok tükürür..
Tüküreceğimiz o kadar çok şey var ki!..
Ben tüküreceğim bundan sonra her gün, her gece…
İnsan olarak kukla varlıklar olmadığımızı haykırmadıkça. Daha çok şey yaşayacağız, ve tüküreceğiz..
Tiksinti duymamız kul olarak :Haşa Allah’a değil. yaşamımızı yaşamı zora sokan idarecilere ve insan oğlunun fıkratının bozukluğunadır!...
Şu güzelim ülkede seksen milyon nüfusumuz var. Şu yaşananlara baktığımız da bir milyon adam gibi adam yaşamıyor .. İşin en trajik noktası bu ülkede insanların bilinçsizliği ve duyarsızlığı içinde yaşamlarını sürdürmeleridir .
Geleceğimizi bir an olsun düşünmeden hayatımız ve geleceğimiz çar,çur edilmiş yaşamaya değmeyecek basit, ve büyük günahlarla; haram,zina,çıkar,menfaat gibi yaşayarak kaçırıyoruz var oluş trenini..
Nasıl bir millet nasıl bir toplum olduk..
Ahlaki değerlerden yoksun yaşanıyorsa!
Bu ülkede;arsız, hırsız sefa sürüyorsa!
Bu ülkede; Emekli olmak için 25 yıl, Siyasilere kölelik yapıp bin lira emekli maaşı alırken. Bir millet vekili dört yıl yani bir dönem vekillik yapıp ‘’ kıyak emeklilik’’ veriliyorsa.. Dört yılı geç!.. Bu gün seçim olsa , üç gün sonra tekrar seçim olsa mazbatasını bir gün dahi alsa ‘’kıyak emekli’’ oluyorsa!..
Bu ülkede siyasiler kendi çıkarları uğruna insanları köle gibi görüp işi görülene kadar ‘’as oğlan’’ değip sırt sıvazlıyorsa!
Bu ülkede bana da bir şeyler düşer diye, yöneticilerin arkasında yalakalık yaparak kemik peşinde koşuluyorsa!.
Bu ülkede ; hain itler meydanlarda dolaşıp, bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içerken Yurduma tecavüz ediyorsa!
Bu ülkede; her gün eşleri tarafından kadınlar katlediliyorsa!
Diploman olsun diye eğitim alınıyorsa!.
Komşusu açken kendi tok yaşarken göbeğini sıvazlıyorsa!.
Kendi kültürünü yaşamayıp asimilasyon edip, yabancı kültüre heves ediliyorsa!..
Trafikte araç kullanıp yüzlerce ailenin hayatına nokta koyuyorsa!

Ülkemizde körpe bedenlere. komşu kızlarına, ve ya aile fertleri tarafından tecavüzcüler oluyorsa!

Asker ,polis, ve eğitimcileri; siyasiler siyasi rant için kullanarak siyasi çekişmeler sonucu hayata elveda diyorsa.!
Bu ülkede demokrasi masalları ile benliğinden uzaklaştırılıyorsa!
Bu kadar şaşkın bir hayat yaşamaktan utanmayan, sıkılmayan, benliğimizin ve böyle varoluşumuzu kabullenmenin İçine tüküreyim…
Tüküreyim Lakin Şu kıssadan hisseden de bir not çıkaralım..
Ölecek olan bir adam, Ayakkabıcıya : ‘’Bana öyle bir ayakkabı yap ki üç yıl dayansın der’’
O sırada oradan bir veli geçmektedir, şöyle der : ‘’Adamın bir yıl ömrü var, üç yıllık ayakkabı istiyor’’. İnsan fıkratı yaşamaya hırslıdır.

Yaşama hırsımız var ise yüzümüzü kızartacak işler yapmamalıyız ki yüzümüze tükürmeyelim..
Bu hayatın içinde hiç kimseyi kendim dahil ayırmadan... TÜKÜREYİM...

Osman Onuktav
17 kasım 2014