Fikirsizlerin fikir sayfalari açmasi fikre zaradir!..

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici

FİKİRSİZLERİN FİKİR SAYFALARI AÇMASI FİKRE ZARADIR!..

Gerçek hayatta kendi içinde birliği, dirliği kuramayanlar; Face- book Sayfalarında açtıkları gruplarla birlik oluşturmaya çalışıyorlar.. Açılan bu sayfalar, gruplar da ki üye sayılarını bir toplayın kaç bin kişi yapıyor….Zahmet etmeyin Bu kadar listeyi yapan toplamayı da yapmıştır.. 338 bin 145 kişi.. Be kardeşim bu kadar kişi sanalda varda neden gerçekte 10 kişi bir araya gelemiyor?!... Vatanını savunmak için 300 kişi toplanmazken, sanalda 300 binlerle Vatanım Turan diyenler ben dahil kaçımız gerçek ortamda bu kadar sayı ile bir araya gelebiliyoruz?!...
Yalan denen dünyada herkes oynuyor bir körebe.
Oyunların sonunda gelecek yarınları ihanete gebe.

Vatanımızda hainler, itler volta atarken kaç kişi Kutsal vatanı savunmaya bir araya gelebiliyoruz.. Fikir tartışmalarında ayrı düştüğümüz zatı muhteremler çocuk oyunu oynar gibi ‘’ ben küstüm oynamıyorum’’ diyerek, sanal da sosyal ağ sitelerinde fikir yoksunu olarak çıkıp Turan, Türk Birliği, Türk Dünyası Adı altında sayfa açıp on binler topluyorsa, gerçek ortamda da gerçek fikirlerden kaçıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir.. Atalarımız ne demiş ? ‘’balık baştan kokar’’ Başımızdakilerde İdeal kalmamış ki…. Genel merkez ve Ülkü ocakları sitesi Turanla ilgili ne kadar bilgi paylaşıyorsa!.. Bu sayfalar da o kadar hizmet verir!...
Açılan bu sayfalarda üye sayıları on binleri 20 binleri buluyor. Ama ne acıdır ki paylaşımcı üç- beş kişiyi geçmiyor… Bu paylaşımcı kardeşlerimizin bir kısmı günlük siyasi çekişmeleri paylaşırken. Bir kaç kişide kuru slogan ve BÜYÜKÇE resimlerle ‘’ PAYLAŞ HERKES GÖRSÜN’’ kendilerinin gazını alıyor.. Biz göreceğimizi görüyor ve yaşıyoruz…

Turan sayfası açmak, Türk birliği grubu kurmak günümüzdeki sahte , alavere , dalavere siyeasi haberleri paylaşmaksa, ben böyle Turan’ı kabul etmiyorum..
Türk Dünyası kan ağlarken, Acundaki Türkler kendi öz benliğinden uzaklaştırılırken, bununla ilgili fikir , bilgi sunmak varken. Neden Bu sayfalarda arsızın ,hırsızın, hainlerin boy, boy resimleri dolaşıyor.. Böyle Türk Dünyasını kabul etmiyorum..
Sanal ortamda açılan her milliyetçi, Turancı, Türkçü siteler, sayfalar, guruplar birer kaledir..Bu kaleler ,surlarıyla bir bütünü tamamlayamıyorsa bu kaleler yıkılmak üzeredir..

Bırakın kardeşim bırakın bu sanalda Turancılık. Türkçülük oynamayı.. Titreyin, ‘’ BİZ NE YAPIYORUZ ‘’ deyin kendinize dönün..

Fikirsizlerin Fikir sayfası, sitesi açması Fikre zarardır .. on beş yaşında bir çocuğun ve Ülkü ocağına gidip ocak adabı almamış , Turan ,Kızılelma hakkında bilgisi olmayan kişiler Kalkıp bu sanalda sayfalar açarak, gruplar kurarak Ülkücülük, Turancılık, Türkçülük dersleri vermesi sakıncalıdır..Ülkemize, kültürümüze, örf, ananemize , zarar veren bu sanal. Maalesef ki Ülkücü fikriyatına, Türkçülük fikriyatına da zarar vermektedir, bunun en büyük sebebi işte aşağıdaki guruplar, sayfalar, ve içerisinde paylaşılan sahte ,siyasi haberler ile bilinçsizce kopyala yapıştır yazı ve resimlerdir..

Aşağıdaki Gruplar içinde Halis niyetle açılan ve ideallerine ,fikirlerine hizmet eden grup ve sayfalar da var.. Ama kardeşim bu kadar ayrımcılık olmaz ki..Nedir slogan : ‘’Elde Kuran Hedef Turan’’ , ‘’T ürk Birliği’’,
Bu kadar ayrımcılıkla, acılan bu sayfalar şunu gösteriyor ki biz bir bütün olamayız!...
Sayfaları linkleri ile veriyorum. Tıkla bak kaçında Turan. Türk Birliği ile bir yazı bulabileceksiniz?..Veya içeriklerine bakın Turan ve Türk birliği ile ne alaka. Sadece kapak fotoğrafı ile bir kaç resim dışında.

Bu isimlere benzer yüzlerce gruplar var üye sayıları 20 ile 50 arasında olduğu için yazma gereği duymuyorum….

Bu yazının yazılması; havanda su dövmek olduğunu da biliyorum….

Yukarıda ki listede TurkislamDevletleri.Com· ile Türk İslam Haber Sayfalarını 10 gün içerisinde kapatıyorum….. ‘’ Kapatmayın’’ diyen varsa hemen devredelim…..Başkaları gibi site açıp üzerinden para kazanalım demiyoruz Allah rızası için veririz…

Osman Onuktav

AVAR