Kafkasi (Osman Onuktav)

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici


TEŞEKKÜR

Evet nihayet Deli yüreğimin kalemle özleşip ilk kıvılcımın volkanda patlamaya varması mesabesinde üş beş kırık dökük mısraları Kafkasi adlı şiir kitabımı siz değerli dostlara sunma vakti zamanı geldi.

İlk şiir kitabım olduğu için ayrı ve farklı bir duygu heyecanını yaşıyorum. Bu duyguma ortak olan Başta İsmail Tıkıroğlu (Yaren) üstadıma, şiir de vermiş olduğu emekleri Kafkasi mahlasını kalemime yakıştıran üstadıma teşekkür ederim.

Kafkasi şiir kitabının hazırlanma sürecinde Kapak tasarımın da emeği gecen Serdar Akkoç kardeşime, yine ön sözünü hazırlayan İsmail Tıkıroğlu üstadıma. Şiirlerin editörlüğünü yapan Gökhan Saygı kardeşime, Kitabın Kapak resminde resmi bulup ulaştıran yeğenim Deniz Kaygın’a, Kitabı basan yayın evi Berikan yayınevine, ve bu güne kadar yazdığım şiirleri okurken duygularımıza, hislerimize ortak olan siz değerli okuyucu, yorumlayıcı gönül dostlarına teşekkür ederim.

Şairin ideali olmalı, şairin özlemi olmalı, şairin kalemiyle, yüreğiyle yazan hasretle, özlemle açan çiçekli bahçesi olmalı, her çiçeğin verdiği güzel renklerin üzerinde poleni toplayan arı olmalı değip şiirlerimi siz değerli dostlarıma okurken düşündüren, düşünürken yorumlayan hislerinize, yüreğinize emanet ediyorum. Okuyucuların zihinlerin de izler bırakması dileklerimle

Saygılarımı sunarım..

Osman Onuktav
Kafkasi
 
Üst