Bir tabut! Iki bayrak!

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici

BİR TABUT! İKİ BAYRAK!

Devletin , Milletin hakimiyetini bağımsızlığını ve şerefini temsil ettiği için bayrağa saygı gösterilir..

Türk Bayrağı Tüzüğünün 21. maddesine göre, tabutuna bayrak sarılacak kişiler şöyle:
‘’Milletvekilleri ve milletvekilliği yapmış olanlar, Temsilciler Meclisi, Danışma Meclisi ve Cumhuriyet Senatosu üyeliği yapmış olanlar.Milli Birlik Komitesi üyeliği yapmış olanlar, gaziler, yüksek yargı organları üyeleri ve emeklileri, Sayıştay üyeleri ve emeklileri, hâkim ve savcılarla emeklileri, yüksek öğretim kurumları öğretim üyeleri ve emeklileri, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yüksek Kurul üyeleriyle bu görevi yapmış olanlar, devlet sanatçıları, devlet madalyası sahipleri, Kızılay, Türk Hava Kurumu genel başkanları ve bu görevi yapmış olanlar, emniyet mensupları ve emeklileri, Dünya, Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluğu kazanmış olmaları dolayısıyla 2913 sayılı Kanun’a göre aylık bağlanmış sporcular, resmi okul müdürleri, basın şeref kartı sahipleri, işçi ve işveren sendikaları konfederasyon başkanları ve bu görevi yapmış olanlar, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının en üst kuruluşunun başkanları ve bu görevi yapmış olanlar, bilimsel, sanatsal, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda üstün hizmet verdiği mülki amirlerince kabul edilen diğer Türk vatandaşları.”

Türk bayrağı tüzüğünün 21. Maddelerindeki en son madde nedir? ‘’Türk vatandaşları’’ Kendini Türk hissetmeyen kişiler için, ‘’millet vekilliği’’de yapsa bu Al Bayrağı hak etmiyor…

Kim bu İki bayrakla gömülen kişi;BDP listesinden Diyarbakır Millet vekili olan Şerafettin Elçi 25 Aralık’ta ölmüştü . Şerafettin Elçi için mecliste yapılan devlet töreninde tabut Türk bayrağına sarılmış, TBMM Başkanı Çiçek, Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve bir çok Bu milletin vekilleri katılmıştı! Sözde ‘’Türk Milletinin vekilleri’’

Bu törene katılmayan MHP bir nebzede olsa tesellidir, Türk Milleti için…

TBMM ‘sinden ayrılıp memleketi olan Cizre’ye götürülen Elçi ; Bu vatanı bölmek isteyen bu kutsal Toprağa verilirken tabut ‘’Kürdistan ‘’ bayrağına sarıldı!

Elçi ; 12 Haziran 2011 seçimlerinde Diyarbakır ilinden bağımsız milletvekili seçilmiş . Elçi, milletvekili yemini için şu ifadeleri kullandı: "Parlamentoda edilecek yemini kabul etmemiz mümkün değil. Bu yemin faşizan bir anlayışla, sadece Türk şoven anlayışıyla hazırlanmış bir yemindir. Hiçbir zaman bu yemin bizim kabulleneceğimiz, benimseyeceğimiz, siyasi mücadele olarak bağlı kalacağımız bir yemin değil." Türk bayrağına sarıldı, Silah sıkarak, haince arkadan vurmak istediği Mehmetçiğin omuzlarında ebedi yolculuğuna gitti(!)..
İşte böyle vatan hainleri öldüğünde Törenler düzenleniyor ve bu törenlerde üzerine şehitlerin kanı olan Al bayrak örtülüyor. Ölüsünü bu vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlayan Mehmetçiklere taşıtılıyor!...

2002 yılından önce bu ülkede Türkiye Cumhuriyetini bölmeye kalkanlar Türk kimliği ile ileri geri konuşanlar soluğu ceza evlerinde alıyorlardı.. İşte Elçi de bunlardan biriydi Bakalım Elçi Türk bayrağını hak etmiş mi?; Bakan bulunduğu dönemde "Türkiye'de Kürtler var, ben de Kürdüm" şeklindeki açıklamalarından dolayı, Ankara Sıkıyönetim Mahkemesince 2 yıl 3 ay cezaya çarptırıldı.

Yine Bakanlığı döneminde, "bazı Kürtleri işe aldı" Yüce Divan'da yargılandı ve 2 yıl 4 aya mahkum oldu. Bu cezalardan dolayı, otuz ayı aşkın bir süre cezaevinde kaldı.
10 yıl kadar siyasi haklardan mahrum bırakıldı ve avukatlık mesleğini yapmaktan alıkonuldu.

1992'de, doksan sekiz Kürt aydını ile birlikte Kürt Hak ve Özgürlükler Vakfı'nı kurdu. Vakfın Kurucu Başkanlığı'nı yürüttü, söz konusu vakıf, 1995'te Kürt Kültür ve Araştırma Vakfı olarak tescil edildi…

Her gün uğruna Şehit kanı verdiğimiz Al Bayrağı hangi eller leşinin üzerine örttü(!)

Bu Ülkeyi yöneten bugünün siyasetçileri (AKEPE); Türk milletine düşmanlık yapmış Vatanı bölmeye kalkmış vatan hainlerini mezarlıklardan çıkarıp yeni törenler düzenleyerek tekrar gömmek istiyorlar(!)

"Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü…

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Bayrağın; Senin uğruna, vatan, millet uğruna Şehitlerimden, gazilerimden , ve bu ülkeyi korurken canından malından olan bütün ecdadımdan özür diliyorum. Sana uzanan kirli elleri kıramadık…

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Osman Onuktav
(avar)