Bizi bencil ve kibirli insan eyleme!

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici

BİZİ BENCİL VE KİBİRLİ İNSAN EYLEME!

Ey alemlerin Rabb’i Allah’ım!

Yalnız Sana ibadet eder yalnız Senden yardım dileriz.
Senin her şeye gücün yeter.
Sen açıkladığım ve gizlediğim her şeyi bilirsin.

Bize merhamet et.
Kalbimizi merhamet ve sevgiyle doldur.
Temellikten boşa çaba harcamaktan vakti boş yere geçirmekten düzensiz ve programsız çalışmaktan, başarısızlıktan, insanlara, çevremize, milletimize, devletimize zarar vermekten sana sığınırız.

Allah’ım!
İmanımızı kuvvetlendir.
Güzel amellerimizi artır,
Ahlakımızı güzelleştir.
Yaptığımız işlerin yanlış anlaşılmasından ve haksızlığa uğramaktan, haksızlık etmekten Sana sığınırız . Çalışmalarımızı sonucunu hayırlı eyle, onların hep hayırla devam etmesini nasip eyle.

Allah’ım!
Beni aileme, oğlumu, kızımı; ülkeme, milletime ve insanlığa faydalı birer insan yap, Bizi dünyada ve ahrette en güzel nimetlerinle sevindir.

Allah’ım!
Kalbimizde korkulara, sıkıntılara ve sevmediğimiz huyların yer etmesine izin verme. Beni sadece kendisini düşünen , kendi sıkıntılarını büyütüp kendi milletinin insanlarıyla ilgilenmeyi kesen bencil ve kibirli insan eyleme.

Allah’ım!
Sen affedicisin, affetmeyi seversin. Günahlarımı kusurlarımı bağışla. Ey yüce Rabb’im! Beni sevdiğin kullarından eyle. Sevmediğin her hali benden uzaklaştır.

Allah’ım!
Ömrüme ve işlerime bereket getir.

Allah’ım!
Vatanımızı , milletimizi, ailemizi, dostlarımızı, sevdiklerimizi, bütün iyi insanları her türlü bela,sıkıntı, kaza ve felaketlerden koru.

Allah'ım!

Bizi koruduğun gibi.
Kırım'ı,
Keşmir'i
Doğu Türkistan'ı
Kerkük'ü
Filistin'i
Balkanlar'ı Kafkasya'yı Orta Asya'yı
koru ve Fitne ateşini söndür Allahım..

Amin

Hazırlayan:

Osman Onuktav