Türk Milletidir. Arnavut Değil!.

Osman Onuktav

Administrator
Yönetici
Türk Milletidir. Arnavut Değil!.

Hakan şükür’ü Hakan Şükür yapan Türklerdir ve Türk milletidir, ‘’Arnavut’’ değil!..

Dünyada kendi branşında isim yapmış ve tartışılmaz, parlak bir spor geçmişi olan sporcular vardır. Bu isimler Türk vatandaşı olup Türk Sporuna katkılarda bulunuşlardır, Türk devleti bu sporculara ne vermiştir? Hiçbir şey neden? Çünkü bu sporcular Türk Olmaktan gurur duymuşlar ve Türk milleti ile isim yapmışlardır…

İşte Hakan Şükür’ü Hakan Şükür yapanda yine bu Türk milletidir. Arnavut değil!..

Hakan Şükür’süzün ‘’ben Türk değilim’’ söylemine Başbakan ve medya Şükür’üze sahip çıkarak , ‘’ göğsünde ay yıldız armasını taşıyan ve UEFA kupasını kazanan , milli futbolcumuzdur’’ diyerek gurur duyduklarını beyan edip, Hakan Şükür’ün Şükür’süzlüğüne ‘’Şükür’’ dediler!...

Hakan Şükürü’ün Türklüğünü ölçü olarak; formasındaki Ay Yıldız arması ile bütünleştiren; siyasetçiler.
Hakan Şükürü’n Türklüğünü ölçü olarak; ''Pkk yandaşlığı yapan sözde ‘’kaçakçı’’ özünde pkk lı olan Uludere / Gülyazı köyündeki 34 kişinin köyünü ziyaret ediyor her bayram ailesi ile ziyarette bulunur'' diyen ; medya, Akp yandaşları, Türk Düşmanları , Hakan Şükür’e ve şükürsüzlere sahip çıktıkça; ‘’ben Türk değilim’’ diyen çok it olacaktır, bu kanı bozuk itler bu Türk milletinin üzerinden kendi adlarına prim yapacaklar dır..

Biz Türk Milleti olarak; birini överken göklere çıkaran; eleştirirken de yerden yere vuran bir milletiz.. Bu durumun altındaki en etkili sebep sanıyorum ki duygusallığımızdır. Sanatçısından, sporcusuna, işadamından, siyasetçisine varıncaya kadar hemen herkese bir lakap takılabilir bu ülkede.. Hakan Şükür'ün halkımız tarafından '’Kral’’, olarak anılmasının yanında dış kaynaklarda '’Boğazın Boğası’’ olarak da anılması gibi.

Ey Hakan Şükür; sana ‘’kral’’ diyen Türk Milletidir Arnavutlar değil!. Sana ‘’Boğazın Boğası’’yla ananlar ‘’Arnavut göçmeni’’ olarak mı anmaları lazımdı!..

Lefter de etnik olarak Türk Değildi. Ama Türk futboluna ve Türkiye ye maddi ve manen katkıları olmuştu. Yediden yetmişe, siyasetçisinden, sanatçısına, ve bütün spor kamuoyunun Lefteri olarak anıldı, ya sen; Torino’lu Şaban olarak anılacaksın.!!!

Osman Onuktav (Avar)